54.Uluslararası Venedik Bienali paralel etkinliği  “World Art  in Venice” sergisine Türkiye’den dokuz sanatçı katıldı.  7 Ekim Cumartesi günü açılışı yapılan sergiye ilgi büyüktü. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatçılar, Venedik sanat camiasının önemli kişileriyle tanışma ve kendilerini tanıtma fırsatı buldu.

Küratörlüğünü Fausto Brozzi’nın yaptığı “World Art in Venice”  Venedik Bienali Paralel Etkinliği  7-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Yaptığı açılış konuşmasında katılan tüm sanatçıların adını anons eden Brozzi, sanatçılarımızla tek tek ilgilendi, eserleri hakkında konuştu.

Venedik’ın, nadide yapılarından biri olan tarihi CA’ZANARDİ’de  gerçekleştirilen “Worl Art in Venice” Venedik Bienali Paralel Etkinliği’nde dünyanın 12 farklı ülkesinden 50 den fazla  uluslararası sanatçı eserleriyle ağırlandı. Türkiye’den eserleri sergilenmeye değer görülen dokuz sanatçı:  AYSEL GÖZÜBÜYÜK, CANDAN KARAN, EBÜLFEZ FERECOĞLU, FULYA TURAN, NAZAN KUŞÇU, PANDORA, PINAR SELİMOĞLU, SUNA SÖNMEZALP, TÜLİN YİĞİT AKGÜL.

Venedik’ın sanat dünyası için önemli ve en canlı döneminde birincisi gerçekleştirilmekte olan  “Dünya Sanatı Venedik’te” sergisi, plastik sanatlara yönelik birçok disiplini barındırıyor. Ca Zanardi’nın muhteşem ortamında, küresel izleyici kitlesini ağırlamakta olan sergide, her bir sanatçı kendi ruhunu ortaya koyup özgün, yerel aynı zamanda evrensel yaratılarını sergiliyor.. Bilgi ve kültür mirasının birikimi, insanlığın ortak duygu ve hayalleri, bilgelikle karşılanan her yeniliğin insana kattıkları serginin içeriğini oluşturuyor. Küratör Brozzi, “world art in Venice” sergisi ile farklı kültürlere ait duygu ve yaklaşımları yansıtan evrensel bir karma oluşturmayı amaçladığını belirtti.

Yaratıcı ve parlak bir sanatçı, renkli ve farklı bir kişilik olarak tanımlanan Fausto Brozzi’nın profesyonel kariyeri fotoğraf ve resimle başlamış. 90’lı yıllardan sonra tasarım ve iletişim dünyasının önemli isimlerinden biri oldu. Eserleri önemli özel koleksiyonlarda yer alan Brozzi, Amerika, Avrupa ve Çin’de çalışmalarını sürdürüyor.

Marjin:pr girişimiyle,  sanatçılarımız  Avrupa sanat ortamında ve dünya sanatının seçkin örnekleriyle birlikte eserleri,  küresel sanat izleyicisi  ile Ca Zanardi’de 7-30 Ekim 2011 tarihlerinde buluştu.