İstanbul, 31 Ocak 2018 –  FLOW RADYO, önceki akşam birinci yaşını kutladığı Babylon sahnesinde RAP müziğin Türkiye’deki öncü isimlerini buluşturdu; Yener Çevik, 9Canlı, Alaturka Mavzer, İstanbul Trip, Sayedar ve Önder Şahin, dinleyicilerinin yoğun ve coşkulu eşlikleriyle birlikte sahneden sokağın ruhuna ses verdiler.

Dünyada sosyal, ekonomik ve politik sorunlarla onurlu bir yaşam için mücadele veren kitlelerin sesi olan hip hop kültürü müziği RAP’in yerli temsilcileri de söz ve müziğin verdiği güçle sosyal duyarlılıklarını gösterdiler. Savaş ve onun getirdiği göç, ikiyüzlü politikaların tırmandırdığı ırkçılık sorunlarından barış içinde refah yaşam taleplerine ses olan hip hop kültürü müzikleri her geçen gün daha da fazla kişi tarafından dinlenmeye devam ediyor.

Flow Radyo ekibi parti süresince, sahnede sanatçılar aracılığıyla ve konuklarla olan birebir iletişimlerinde “kuruluş ve işleyiş felsefesi açısından Türkiye’de kısıtlı bir alanda varlığını sürdürmeye çabalayan hip hop kültürünü, kültürün içinden olan herkesle paylaşım ve dayanışma içerisinde canlandırmayı hedefliyoruz” mesajını verdi.

Kuruluşundan bu yana kaliteli müzik ve içerik sunmaya odaklanan Flow Radyo, müzik kültürü ve sektörün gelişimine katkıda bulunan, uluslararası düzeyde iletişim ve etkileşim fırsatları yaratan projeleriyle adından söz ettiriyor. Flow Radyo geçen yıl Eylül’de Free Flow Festival’de Hip Hop kültürü alanında ünlü ve saygın Amerikalı MC’leri İstanbul’a davet etmişti, şimdi ise henüz bir yılını geride bırakmışken Türkçe RAP’in önemli temsilcilerini dinleyicileri ile Babylon sahnesinde buluşturdu.

www.flowradyo.com
Türkiye’de Hip Hop kültürünün gelişimini, uluslararası düzeyde iletişim ve etkileşim fırsatları yaratmayı hedefleyen Future Memories Network Yayıncılık’ın bir yıl önce hayata geçirdiği projelerinden biri olan ve öncelikle kaliteli müzik ve içerik sunmaya odaklanan Flow Radyo,  Jazz, Blues, Funk, Reggae, Gospel, Soul ve R&B alanlarında ilham verici ve kalburüstü müzikleri içeren listeleri ile kulaklarımızın pasını silerken, müzik kültürü, tarihi ve işlediği sosyal sorumluluk konularıyla duyarlılığını ve küresel vizyonunu ortaya koydu. Genç, dinamik ve paylaşmaya açık bir ekiple bir yılı geride bırakan Flow Radyo, seçkin ve geniş arşivinden müzik dolu, eğlendirici ve eğitici programlarıyla dinleyicisine ilham vermeye devam ediyor.