İstanbul Kongre Merkezi Fuar alanında 18 – 21 Nisan 2013 tarihleri arasında ilk kez sanatseverlerle buluşacak olan All Arts Istanbul fuarı, sanat dünyasında geçmiş ve güncel, geleneksel ve modern tüm üretimi kuşatacak ve kavrayacak; klasik Türk sanatları, antika, modern sanat örnekleri ile İstanbul’un ve bölgenin sanat hayatına farklı bir boyut getirecek. Fuara, Nerkiz Akçura, Nazan Kuşçu ve Esra Kizir Gökçen de katılıyorlar.

Nerkiz Akçura, Geleneksel tarz ile sanat hayatına başladı. 1999 yılından beri de klasik minyatürün temel özelliklerinden uzaklaşmadan yorumladığı çağdaş resim çalışmaları ve özgün kompozisyonları ile dikkat çekiyor.  Son dönem çalışmalarında yoğunlukla Osmanlı saray yaşamının törensel öğelerine odaklanarak müzik ve dans konularını işlemektedir.
Esra Kizir Gökçen, sürreal ve dışavurumcu yaklaşımıyla insan benliği ile sosyal yaşam arasındaki ilişkiyi irdelediği tablolarında,  doğadan aldığı kesitleri yorumlayarak fantastik kompozisyonlarını teknikteki ustalığıyla birleştiriyor.
Nazan Kuşçu ise, güçlü desen anlayışı ve özenli renk seçimiyle ürettiği resimleri, aldığı temel resim eğitiminin sağlamlığını yansıtıyor, özellikle az renkle oluşturduğu büyük boyutlu soyut çalışmaları ve kentlere dair açılımlar sunan özenli ve zengin renk-biçim düzenlemeleri ile biliniyor.

Türkiye’de sanata, sanat nesnesine yatırım yapan her kesimden insanı ve kurumu bir araya getirecek olan All Arts İstanbul Sanat Fuarı, 18-21 Nisan tarihlerinde,  İstanbul Kongre merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor olacak.